Kamertony: symfonia zdrowia dla ciała i ducha

Kamertony: symfonia zdrowia dla ciała i ducha

Odkryj potęgę dźwięku w procesie leczenia

Kamertony to znacznie więcej niż instrumenty muzyczne. To potężne narzędzia terapeutyczne, które, ku mojej radości, odgrywają coraz większą rolę w procesie uzdrawiania fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Sięgam po nie niemal na każdej sesji. Dlaczego? Już wyjaśniam…

Podobnie jak rozstrojony instrument zaburza harmonię dźwięku, tak i nasze ciało, gdy jest rozregulowane przez chorobę, pragnie powrotu do właściwego wibracyjnego balansu. Jedną z najbardziej fascynujących i skutecznych metod „strojenia ciała”, jest właśnie terapia kamertonami.

„Nadejdą takie czasy, kiedy choroba nie będzie określana w taki sposób, w jaki robią to dziś lekarze i psycholodzy, lecz o chorym człowieku będzie się mówić słowami muzyków, jak o rozstrojonym pianinie.” (Rudolf Steiner)

Działanie dźwięku i siła kamertonów

Dźwięk posiada niesamowitą moc. Jest to energia, która może leczyć, tworzyć, ale też i niszczyć. Warto sobie uświadomić, że codziennie doświadczamy różnych wibracji, co wpływa na nas na wielu poziomach – fizycznym, psychicznym, duchowym i emocjonalnym. Jak to się dzieje?

Gdy fala dźwiękowa przenika nasze ciało, w komórkach dochodzi do wibracji. Sprzyja temu woda, będąca głównym składnikiem naszego organizmu, która działa jak doskonały przekaźnik dla tych fal. Kiedy więc dźwięk napotyka wodę, jej cząsteczki zaczynają drgać i przekazywać tę energię dalej, docierając do najgłębszych zakamarków organizmu.

Podobnie jak fala na jeziorze, której kołysanie rozprzestrzenia się na całej powierzchni, tak fale dźwiękowe w naszym ciele, dotykają każdej komórki i tkanki. W ten sposób dźwięk może oddziaływać na nas na wielu poziomach  – od powierzchniowej relaksacji mięśni po głęboką stymulację narządów wewnętrznych. I tak oto dźwięk może dotrzeć tam, gdzie inne, klasyczne metody leczenia nie sięgają!

Odpowiednio dobrane częstotliwości kamertonów dokonują więc niebywałych efektów  – mogą zmieniać kształt komórek lub barwę krwinek, sprawiają, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w szybkim tempie  – regenerują się.

Zmiana pola magnetycznego

Fale dźwiękowe kamertonu mają zdolność do zmiany pola magnetycznego i właśnie ze względu na swoją wibracyjną moc wywierania zmian, mogą zastąpić działanie igieł w akupunkturze lub rąk w akupresurze. Te delikatne wibracje przenikają przez skórę, mięśnie i tkanki, docierając do głębszych warstw ciała i aktywując tam naturalne mechanizmy uzdrawiania.

Zasada Pięciu Przemian

Terapia kamertonami opiera się na zasadach Pięciu Przemian, znanych również jako Pięć Elementów w tradycyjnej medycynie chińskiej. Każdy kamerton ma swoją własną częstotliwość, która rezonuje z konkretnym elementem i organem w naszym ciele. Na przykład kamerton C128Hz jest powiązany z energią Ziemi i wpływa na układ pokarmowy, podczas gdy kamerton G136,1Hz wpływa na energię Wody i może korzystnie oddziaływać na nerki.

Badania i Wyniki

Leczenie kamertonami poparte jest wieloma badaniami, m.in. badaniami naukowymi prowadzonymi w USA. W badaniach tych szczegółowo opisywane są reakcje układu nerwowego, który podczas sesji, zaczyna się dostrajać do dźwięków kamertonów, aż wreszcie zupełnie się z nimi zlewa i następuje ujednolicenie brzmienia.

Kamertony w mojej praktyce

Chętnie sięgam więc po kamertony do leczenia różnych dolegliwości, włączając w to nawet tak poważne choroby jak nowotwory. Ich wibracje działają cuda! Oto kilka przykładów ich zastosowania:

  • Kamertony są niezwykle skutecznym narzędziem w leczeniu chorób układu nerwowego, takich jak stany depresyjne czy lęki. Dźwiękowe wibracje działają uspokajająco, redukując napięcie i wspomagając proces relaksacji.
  • Działają jako narzędzie do transformacji emocji i doświadczeń traumy. Dźwięk ma moc dotarcia do głębokich warstw podświadomości, gdzie przechowywane są emocje i wspomnienia. 
  • Wspierają leczenie chorób układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekłe zapalenie oskrzeli. Dźwiękowe wibracje pomagają rozszerzyć drogi oddechowe i poprawić krążenia powietrza.
  • Wibracje kamertonów poprawiają krążenie krwi i wspomagają elastyczność naczyń krwionośnych, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i redukcji ryzyka wystąpienia poważnych powikłań.
  • Terapia kamertonami jest również korzystna dla osób z zaburzeniami snu, chronicznym bólem czy problemami z trawieniem. Dźwiękowe wibracje redukują napięcia mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i stymulują układ limfatyczny, co przyczynia się do ogólnego łagodzenia objawów i poprawy samopoczucia.
  • I wreszcie wspomagają rozwój wewnętrzny – dźwięk ma moc otwierania nas na głębsze poziomy świadomości i transcendencji, co może prowadzić do doświadczeń mistycznych i duchowych przełomów.

Kamertony na koniec każdej sesji

Każdą sesję kończę pracą z kamertonami, harmonizując to, co zostało osiągnięte podczas terapii. Jest to niezwykle istotne szczególnie po intensywnych doświadczeniach, na przykład podczas sesji hipnozy. 

Wierzę głęboko, że kamertony stanowią przyszłość leczenia oraz stanowią mocną alternatywę dla klasycznej medycyny. Już dziś świat pokazuje sporo dowodów naukowych potwierdzających ich skuteczność, a ja jestem przekonana, że to zaledwie początek tych fascynujących odkryć. Widzę to podczas moich sesji, gdzie każde brzmienie, każda wibracja kamertonu, otwiera drzwi do głębszego uzdrawiania i równowagi. Szczęśliwie świadomość rośnie, a ludzie coraz częściej sięgają po alternatywne metody leczenia. Jestem pełna nadziei, że terapia kamertonami stanie się powszechnie dostępną formą wsparcia dla wszystkich szukających holistycznego podejścia do zdrowia i dobrostanu.

  1. Polecam Wam książkę „Kamertony i muzykoterapie” Barbary Romanowskiej, gdzie możecie doczytać m.in. kwestie związane z badaniami nauk

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Izabela Jarosińska portret

o mnie

Jestem terapeutką holistyczną i uzdrowicielką medycyny energetyczno – informacyjnej.

pobierz bezpłatnie

Bajka o Mocy

Bliżej niż ci się wydaje, choć dalej niż myślisz. W krainie soczystych traw, złocistych mniszków i wiecznie kwitnących magnolii. Tam, gdzie grzbiety ziemi sięgają chmur, a czubki drzew kąpią się w promieniach słońca. Pośród mchu miękkiego jak gołębi puch i skał twardych jak stuletnie orzechy, znajdowała się wioska pełna skrzydlatych ludzi zwanych Aviarami…

do pobrania wkrótce