Kwaśne czy zasadowe? Poczuj smak swoich życiowych wyborów!

5/5 - (1 vote)

Kwaśne czy zasadowe? Poczuj smak swoich życiowych wyborów!

 

Moja filozofia życia i narzędzie rozwoju

 

Kiedy moja świadomość uległa pogłębieniu, zaczęłam postrzegać świat przez pryzmat zasady kwasowości i zasadowości. I nie chodzi mi tutaj o smak pożywienia, ale o sposób, w jaki różne aspekty mojego życia wpływały na moje samopoczucie. Wierzę, że moje podejście może zainspirować również i ciebie, zmieniając diametralnie jakość dalszego doświadczania.

Wszystko jest wibracją

Kiedy zaczniesz bardziej uważnie obserwować otaczający cię świat, zauważysz, że wszystko wibruje jako zasada lub kwasowość. David Hawkins w swojej książce “Prawda czy fałsz” opisuje podobne zjawisko, choć używa innych terminów. W moim odczuciu, bardziej obrazowe jest mówienie o kwasowości i zasadowości, co jest łatwiejsze do zrozumienia i – co dużo ważniejsze – przyswojenia w codzienności. Zamiast więc oceniać poziom wibracji innych osób, ja zachęcam, by nieustannie przyglądać się swoim myślom, emocjom i działaniom.

Co jest kwaśne, a co zasadowe?

Kwasowość symbolizuje negatywne, stresujące, toksyczne i destrukcyjne wpływy na nasze życie. Zasadowość z kolei oznacza pozytywny, wspierający i w pełni harmonijny przepływ wibracji. Dążenie do zasadowości oznacza więc pielęgnowanie budujących i rozwijających nas doświadczeń, prowadzi do lepszego zdrowia fizycznego oraz większej harmonii i satysfakcji.

Codzienne wybory i ich wpływ na naszą energię

Każdy, nawet najmniejszy nasz wybór ma swój energetyczny odczyn. Wpływa on bezpośrednio na nasze samopoczucie, sposób reagowania i owoce, które zbieramy z każdego doświadczenia. Zrozumienie tego może pomóc w świadomym kształtowaniu swojego życia. Warto zwrócić uwagę na to, jakiej muzyki słuchamy, jakie wiadomości czytamy, jaką literaturę wybieramy, z jakimi ludźmi przystajemy, jakie kolory nosimy, a nawet z jakich materiałów uszyte są nasze ubrania. Wszystko bowiem może być kwaśne lub zasadowe.

Praktyczne testy i obserwacje

Zachęcam na początek do przeprowadzenia pewnych prostych testów. Oto kilka przykładów:

  • Spędź dzień z kimś, kto ciągle narzeka, a potem z kimś, kto uważa życie za cudowną przygodę. Jakie uczucia to w tobie wywoła?
  • Wypij o poranku kawę przygotowywaną przez pasjonata baristę, a następnego dnia kawę przygotowaną przez automat sklepowy. Jak to wpłynie na twój nastrój i smak?
  • Włącz wiadomości telewizyjne, a później obejrzyj film o ludziach wspierających się nawzajem. Zobacz, jakie myśli i emocje zagoszczą w tobie?
  • Przeczytaj książkę, która porusza trudne tematy społeczne, a potem książkę pełną humoru i optymizmu. W jakim nastroju zostawi cię każda z lektur?
  • Spędź dzień w ubraniach z różnych materiałów – np. sztucznej tkaniny i lnu. Jak to wpłynie na twoje samopoczucie?
  • Spędź jeden dzień w bałaganie i jeden w pomieszczeniu, gdzie wszystko ma swoje miejsce i gdzie panuje harmonia. Jak wpłynie to na twoją produktywność i nastrój?
  • Spędź dzień w zabetonowanym, pełnym zgiełku mieście, a następnie w otoczeniu przyrody, na przykład w lesie, pośród śpiewu ptaków i szumu drzew. Jak te różne okoliczności wpłyną na ciebie? Gdzie odczujesz tzw. doładowanie, a gdzie rozładowanie energii? Które z tych miejsc da ci więcej spokoju, a które wywoła zmęczenie i stres?

Za każdym razem kieruj uwagę na swoje odczucia. Obserwuj, jakie myśli masz w głowie i do czego prowadzi cię dana sytuacja. A gdy wsłuchasz się mocniej w siebie, zauważysz z pewnością, że nawet twoje serce, które jest twoim pierwszym mózgiem, będzie pracować inaczej.

Zmiany w życiu i otoczeniu

Kiedy wprowadziłam zasadę „kwaśnie – zasadowe” do swojego życia, wszystko wokół zaczęło się zmieniać. To, co jednak przyniosło mi radość, spotykało się z różnym odbiorem. Wielu moich znajomych nie mogło ze mną wytrzymać! Dlaczego? Bo emanowałam lekkością i szczęściem, a wszystkie moje plany i doświadczenia układały się po mojej myśli. Oni byli w kwasowości, ja w zasadowości. Bywało, że wiele kontaktów znalazło wówczas swój kres. Może się więc okazać, że stosując tę zasadę pewni ludzie z twojego otoczenia po prostu znikną. Nie martw się jednak, to nie jest strata, lecz wzrost. Przyjdą tacy, którzy będą Twoim odbiciem, ponieważ podobne przyciąga podobne!

Zasada „kwaśne – zasadowe” jako narzędzie rozwoju

Kwasowość i zasadowość to nie tylko pojęcia chemiczne – to filozofia życia i narzędzie rozwoju wewnętrznego. Zadawaj więc sobie każdego dnia pytania: czy to jest dla mnie kwaśne, czy zasadowe? Czy to mi służy, czy dzięki temu wzrastam?
Jeśli nie wiesz, czy coś jest dla ciebie odpowiednie, możesz to sprawdzić, kalibrując daną rzecz, znajomość lub informację. Jest to wiedza, która zrewolucjonizuje Twoje podejście do wszystkiego. Nie wiesz, na czym polega kalibracja? Serdecznie zapraszam na mój kurs, gdzie szczegółowo wyjaśniam tę metodę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Izabela Jarosińska portret

o mnie

Jestem terapeutką holistyczną i uzdrowicielką medycyny energetyczno – informacyjnej.

pobierz bezpłatnie

Bajka o Mocy

Bliżej niż ci się wydaje, choć dalej niż myślisz. W krainie soczystych traw, złocistych mniszków i wiecznie kwitnących magnolii. Tam, gdzie grzbiety ziemi sięgają chmur, a czubki drzew kąpią się w promieniach słońca. Pośród mchu miękkiego jak gołębi puch i skał twardych jak stuletnie orzechy, znajdowała się wioska pełna skrzydlatych ludzi zwanych Aviarami…