Aromaterapia. Potęga zapachu

Potęga zapachu

Aromaterapia. Małe krople, wielka siła uzdrawiania

Aromaterapia to nieodłączna część mojej codzienności oraz istotny element mojej praktyki uzdrawiania. Wybór odpowiedniego zapachu, czerpanego z natury, to dla mnie jak otwieranie na oścież drzwi do naszego układu limbicznego. Tutaj wonne esencje stają się językiem, którym mózg komunikuje się z naszymi emocjami. Każdy, kto przekracza próg mojego gabinetu, korzysta jednocześnie z dobrodziejstw zapachów. To fundament naszego spotkania.

Jak aromaterapia przenika układ limbiczny?

Każda kropla olejku eterycznego kryje w sobie esencję rośliny, która dociera bezpośrednio do naszego mózgu poprzez układ węchowy i szlak nerwowy. To tutaj, w układzie limbicznym, mieści się siedlisko naszych emocji, pamięci, reakcji, czy motywacji. Pierwsze zmiany biochemiczne zachodzą właśnie tutaj, inicjując proces zdrowienia.

Odpowiednio dobrane olejki eteryczne mogą działań na wielu płaszczyznach: łagodzić bóle, poprawiać jakość snu, zmniejszać stres oksydacyjny i stany zapalne w ciele, wzmacniać układ odpornościowy, łagodzić huśtawki emocjonalne lub nawet opóźniać procesy starzenia. Świadome stosowanie aromaterapii, przeciwdziała też wielu chorobom, nawet tak destrukcyjnym jak Parkinson czy Alzhaimer.

Starożytna mądrość czy współczesna moda?

Aromaterapia jest dla wielu tymczasową modą lub głośnym trendem, tymczasem olejki eteryczne praktykowane były leczniczo już w starożytności. Czerpały z nich cywilizacje Indii, Chin, Persji i Egiptu. W tamtych czasach przypisywano im nadprzyrodzone właściwości, a sposób ich pozyskiwania i wykorzystywania znali tylko wybrańcy.

Magia Magdalenki

Tłumacząc niezwykłą moc zapachów, lubię przywoływać Marcela Prousta, który w swoim monumentalnym dziele “W poszukiwaniu straconego czasu”, otworzył drzwi do świata wspomnień właśnie za pomocą zapachu. Proust opisał magię, jaką wywołała w nim Magdalenka maczana w herbacie. Pokazał, że nawet najmniejszy zapach może uwolnić lawinę emocji lub otworzyć drzwi do nieznanych przestrzeni naszego wnętrza, odkrywając zakamarki duszy i umysłu.

Spotkanie z uzdrawiającym zapachem

Aromaterapia towarzyszy każdej mojej sesji uzdrawiania. Jeszcze przed wizytą, staram się wczuć w energię, problemy i potrzeby danej osoby. To jak czytanie jego wibracji energetycznych lub historii, którą ktoś ze sobą niesie. Następnie dokonuję wyboru zapachu. I tak na przykład, jeśli sięgam po koper włoski, już wiem, że chodzi o problemy z jelitami. Jeśli moim wyborem jest pomarańcza z bazylią, to z bez wątpienia osoba ta prowadzi siedzący tryb życia i pracuje dużo przy komputerze. A jeśli wyciągam kadzidłowiec, wskazuje to na zaburzone pole energetyczne.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak potężna jest aromaterapia. Tymczasem, w tych małych kroplach kryje się ogromna moc!

Sceptycy mogą spać spokojnie

Choć moja osobista praktyka oraz doświadczenia wielu znanych mi uzdrowicieli mają dla mnie kluczowe znaczenie, to jednak warto wspomnieć o badaniach naukowych, które potwierdzają skuteczność stosowania olejków eterycznych. Istnieje sporo publikacji naukowych, ujawniających pozytywne opinie na temat terapii zapachami. Ważne fakty wnieśli do aromaterapii m.in. australijscy naukowcy, którzy dowiedli, że zapachy wydobywające się z olejków przenikają barierę krew–mózg, poprawiają ukrwienie mózgu i bezpośrednio stymulują korę mózgową. 

Współpraca z Olejkową Szkołą

W mojej podróży ku uzdrawianiu towarzyszy mi marka „Olejkowa Szkoła”, której założycielką jest Julia Mafalda. Połączyła nas nie tylko pasja do olejków eterycznych, ale także zainteresowanie fizyką kwantową oraz troska o każdy detal. Olejki sygnowane przez Julię polecam z całego serca!

Zapachy, które poczujesz już od progu

Jeśli chcesz doświadczyć mocy zapachów, zapraszam! Już od progu poczujesz zmianę, która z każdą minutą będzie się w tobie tylko pogłębiać. Zapach, który dla ciebie wybiorę, stanie się przewodnikiem w twojej podróży w głąb siebie, do źródła twojego dobrostanu. Już niejedna osoba w tej podróży odkryła swoją własną „Magdalenkę” życia!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Izabela Jarosińska portret

o mnie

Jestem terapeutką holistyczną i uzdrowicielką medycyny energetyczno – informacyjnej.

pobierz bezpłatnie

Bajka o Mocy

Bliżej niż ci się wydaje, choć dalej niż myślisz. W krainie soczystych traw, złocistych mniszków i wiecznie kwitnących magnolii. Tam, gdzie grzbiety ziemi sięgają chmur, a czubki drzew kąpią się w promieniach słońca. Pośród mchu miękkiego jak gołębi puch i skał twardych jak stuletnie orzechy, znajdowała się wioska pełna skrzydlatych ludzi zwanych Aviarami…

do pobrania wkrótce